1 milyon TL 'lik çalıntı lüks otomobil jandarma tarafından bulundu

1 milyon TL ’lik çalıntı lüks otomobil jandarma tarafından bulundu, Gündem Haberleri.

1 milyon TL 'lik çalıntı lüks otomobil jandarma tarafından bulundu
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 18:09
1 milyon TL ’lik çalıntı lüks otomobil jandarma tarafından bulundu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet bildiren bir iş yerinde meydana geldi. Piyasa değeri takriben 1 milyon TL'yi bulan bir araba, kimliği süresiz kişiler göre çalındı. Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Jasat Dedektif Timleri ve Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığına ast ekipler, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan incelemelerde 3 şüphelinin olayın gerçekleştiği meslek yerine gelerek, bürodaki masa çekmecesinden otomobilin anahtarını aldığı ve güvenlik kamera tescil cihazını da çaldıkları tespit edildi.

Başka bir araçtan çaldıkları plakayı lüks araca takmışlar

Yapılan çalışmalarda, şüphelilerin Erenköy Mahallesi'nde yer alan Oto Sanayi Sitesi'ne tamir için bırakılan başka bir araçtan plaka çaldıkları belirlendi. Hem şüphelilerin, çalıntı plakayı Organize Sanayi Bölgesi'nden çaldıkları lüks otomobile takarak yola devam ettikleri saptandı. Sonrasında da Ihlamurkent Mahallesi'nde yer alan diğer bir meslek yerine gelen şahıslar, piyasa değeri takriben 10 bin TL'yi bulan dış cephe filesi çaldıkları tespit edildi.

Ekiplerin takibi esnasında otomobili bırakıp kaçtılar

Ekipler kadar yürütülen çalışmalar sonucunda, çalıntı otomobilin 71 Evler Mahallesi'nde seyir halinde olduğu belirlendi. Yaşanan takibin gerisinde şüpheliler, çaldıkları otomobili bırakarak olay yerinden kaçtı. Gerekli incelemelerin gerisinde araba sahibine teslim edildi. Kimlik bilgileri tespit edilen şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Şevket Can Çikot

1 milyon TL ’lik çalıntı lüks otomobil jandarma tarafından bulundu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 1 milyon TL ’lik çalıntı lüks otomobil jandarma tarafından bulundu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum